Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika pazarlarında 20’ye yakın ülkeye transit ticaret gerçekleştiren; buğday tedarik pazarının lideri Taban Gıda, İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Girişimcilik Bölümü tarafından hayata geçirilen Start-Up Şöleni’nin ana sponsorluğunu üstlendi. Hızla değişen dünyadan daha hızlı düşünen girişimcileri; tutku ve ilhamla gelecek hakkında fikir üretmeye teşvik etmek amacıyla, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Start-Up Şöleni’nde değerlendirmeye alınacak projelerden en iyi 3 fikir ödüllendirilecek.  Gençlere yeni fırsatlar doğuracak Start-Up Şöleni’nin Şubat ayında başlayan başvuru süreci 18 Mart’a kadar devam edecek.

Yenilikçi dünya vizyonu ile gelişen ve değişen dünyanın dinamiklerini yakalayan Taban Gıda, yeni girişim fikirlerinin önünü açmak ve genç girişimcilerin yetişmesine destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmanın ana sponsorluğunu üstlendi. Hızla değişen dünyadan daha hızlı düşünen girişimcileri; tutku ve ilhamla gelecek hakkında fikir üretmeye teşvik etmek, gençlere yeni fırsatlar sunmak amacıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki konsepti “Değişen Dünyayı Değiştirecek Fikirler”... Start-Up Şöleni III ile ilgili fikirlerini dile getiren Taban Gıda'nın CEO'su Hasan Hacıhaliloğlu “Dünyanın her alanda iyiye doğru gelişmesi için gençlere çok iş düşüyor. Taban Gıda olarak, gençlere yeni ufuklar açan bu tür projelere öncülük etmekten oldukça mutluyuz. Onların parlak fikirlerini hayata geçirebilmeleri için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu doğrultuda yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya için biz de kollarımızı sıvıyoruz.” diye belirtti.

Dünyada her geçen gün yaşanan radikal ve yıkıcı değişiklikler sebebiyle “Değişen Dünyayı Değiştirecek Fikirler” konseptiyle düzenlenen üçüncü Start-Up Şöleni; Türkiye’den lise, ön lisans ve lisans öğrencilerinin tamamına kapısını açıyor. Gençleri tutku ve ilhamla, gelecek hakkında projeler üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın tüm süreçleri online olarak kurgulandı. Yarışmanın Şubat ayında başlayan başvuru süreci 18 Mart’a kadar devam ediyor. Dereceye giren fikirlerin ödüllendirileceği yarışmanın ödül töreni ise 9-10 Nisan’da gerçekleşecek.

Start-up Şöleni’nin yürütücülüğünü üstlenen Girişimcilik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi H. Nazan Çağlar “Bu sene bu konsepti seçmemizin sebebi her gün hayatımıza yeni bir kavramın girmesi ve yeni teknolojilerin ortaya çıkması ile değişen dünyamızı yorumlayabilen, üzerine düşünebilen ve bu dünyanın değişimine yön verebilecek gençlerin önemini vurgulamak ve onların da bu yeni dünya düzeninde söz sahibi olmalarını sağlamaktır.” İfadelerini kullandı.